Rychlost načtení příspěvků nově ovlivňuje řazení News Feedu

Facebook opět přistoupil k úpravě algoritmu, který seřazuje příspěvky v news feedu (na zdi) uživatele. Nyní se k existujícím faktorům přidává nový – rychlost načtení příspěvku. Hlavním cílem je zřejmě lepší optimalizace pro mobilní telefony, které obecně mají pomalejší připojení.

Řazení příspěvků v news feedu

Není tomu dávno, co jsme psali o tom, že Facebook více poodhalil systém řazení příspěvků na zdi. Kritéria řazení příspěvků v news feedu nyní doplnilo další, které je potřeba brát do úvahy. Řazení nyní ovlivňuje i rychlost načtení příspěvku. Přestože změna cílí zejména na uživatele na mobilních telefonech, vítají ji i ostatní, kteří se na FB připojují s pomalejším internetovým připojením. Právě uživatelé s pomalejším připojením se často dostali do situace, kdy se jim nenačetly příspěvky, které se jim měly zobrazit na popředních místech. Uživatel tak viděl jen šedivé rámečky.

Příspěvky se nyní budou hodnotit na straně uživatele, ne na straně serveru. To znamená, že příspěvek s nižším hodnocením, který se načte rychleji, se může u uživatele vyhodnotit jako vhodnější a zařadit se na zdi výš. Uživatel tak nebude nucen čekat na lépe hodnocený příspěvek, který se mu ale načítá dlouho. Ten uvidí v news feedu níže, až (pokud) posune stránku dolů.

Doporučení pro FB marketéry

Pokud se obsah bude načítat pomalu, bude algoritmem Facebooku hodnocen jako horší a bude se méně zobrazovat uživatelům. Jestli tedy nechcete, aby přednost u vaší cílové skupiny dostaly jiné než vaše příspěvky, zaměřte se na rychlé načítání zejména u videí a obrázků.