Facebook příspěvky velkým písmem (fontem)

V poslední době se na Facebooku začaly objevovat některé příspěvky napsané velkým písmem, značně větším než jiné příspěvky. Oproti běžnému písmu o velikosti 14 bodů má nový větší font velikost až 24 bodů, a to už dělá na zdi viditelný rozdíl.

Kratší post znamená větší písmo

Uživatelé ani správci FB stránek si nemohou vybrat jak velké písmo se u jejich příspěvku použije. To si volí Facebook sám. Kratší příspěvky zobrazí větším fontem. Minimálně na FB tedy nyní platí, že kratší znamená větší.

Nová změna se týká jen krátkých textových příspěvků. Popisy k fotografiím, videím či odkazům jsou bez ohledu na délku zobrazeny v původní velikostí písma. Co konkrétně znamená „krátký“ příspěvek? Data z různých zdrojů se neshodují a navíc se zdá, že Facebook ještě ladí funkcionalitu a dělá změny. Nicméně dá se nyní říct, že jde o posty v maximální délce přibližně 80 znaků.

Facebook zřejmě chystá i další možnosti formátování textu příspěvků, takže se časem možná dočkáme ještě pestřejší palety písma u příspěvků v news feedu. Zatím se musíme spokojit s Poznámkami (notes), kde lze využívat více standardním možností formátování již delší dobu.