Nové možnosti cílení reklam na FB

Od té doby, co jsme napsali příspěvek o možnostech cílení FB reklam, uplynul již více než rok. Samozřejmě Facebook a jeho vývojáři za ten čas posunuli možnosti cílení dále, a proto teď projdeme některé ze zajímavých nových možností cílení reklam a inzerátů.

Cílení dle operačního systému, přístroje či prohlížeče

Zejména ty mobilní aplikace, které jsou primárně navázány na některé prohlížeče či operační systémy, potěší možnost cílit jen na příslušné uživatele. Pokud mám například aplikaci pro Android, nebudu ji cílit uživatelům se zařízeními Mac OS či Windows.

Širší využití může mít cílení na konkrétní přístroje, zejména proto, že různé přístroje lze pořídit v různých cenových hladinách a z toho je možné odhadovat finanční možnosti majitele takového zařízení. Uživatel, který si zakoupil některý prémiový telefon, pravděpodobně nebude tolik hledět na cenu aplikace.

Zobrazení reklam v konkrétní čas a denní dobu

Značným vylepšením je i možnost zobrazovat svoje reklamy pouze v konkrétní denní či noční dobu. Lze cílit i konkrétní dny, takže není problém zobrazovat svoje reklamy například jen i víkendu. Restaurace nabízející polední menu pro pracující v kancelářském komplexu může zobrazit reklamy v pracovní dny, například od 10:00 do 13:00.

Funkcionalita je obzvlášť přínosná pro ty, kteří znají chování své cílové skupiny. Pokud vím, že uživatelé obvykle nakupují nějaké zboží například v nočních hodinách, mohu zobrazováním reklam v tuto dobu pravděpodobně zvýšit konverzní poměr, tedy získat za peníze investované do reklam víc objednávek.

Sledování cesty ke konverzím přes různé platformy

Uživatelé ne vždy nakoupí při prvním prokliku reklamy a návštěvě cílové stránky, často je potřeba návštěv více. Uživatel například vidí reklamu dopoledne v práci, na produkt se podívá, ale nakoupí až večer ze svého domova. Rovněž je běžné, že uživatel přistupuje na Facebook přes více svých zařízení – počítač, tablet či mobil.

Sledování cesty ke konverzi napříč platformami umožňuje toto postřehnout a lépe tak vyhodnotit efektivitu reklam. To, že uživatel například nenakoupil při návštěvě přes mobilní reklamu, nemusí znamenat, že mobilní reklama byla neúčinná. Z reportů lze zjistit, že konverze dosažená stejným uživatelem večer ze stolního počítače může souviset s jeho zájmem o produkt, který ukázal třeba před několika dny při surfování na mobilu.